Blog

Lila Catering Blog

Çorbaların Faydaları

2018-04-29

Sofralarımızın baş sultanı, damat tadımızın her daim vazgeçilmezi çorbalar, birçok sağlık sorununa iyi gelmekle birlikte, deyim yerindeyse tam bir şifa deposu işlevinde çalışmaktadırlar. Kolesteroleden, kansere kadar hastalıkların baş düşmanı olan çorbaların yararları nelerdir?

Domates çorbasının faydaları

Lila Catering Blog

Düzenli Su İçmenin Faydaları

2018-04-29

Vücudun temel besin ihtiyacı olan su beden, ruh ve sinir sağlığının yegane kaynağıdır. Düzenli ve yeterli su tüketimi; vücutta birçok problemin aşılmasına katkı sağladığı gibi, sağlıklı ve zinde yaşamın da çözüm noktalarındandır. Peki, günlük su ihtiyacımız ne kadardır? Yetişkin, çocuk, kadın ve erkek olarak günde

Lila Catering Blog

Balık Kokusuna Karşı Püf Noktaları

2016-03-11

Bügün balık kokusunu gidermek için bir kaç püf noktası paylaşacağım. Evimizde birçoğumuz balık pişirmeye fazla yanaşmayız. Bunun birinci nedeni kokusunun sinmesidir. Oysaki en basit yöntemlerden biri balığınızı fırın tepsisinde az tuz, sızma zeytinyağı ve bir kaç damla limonla pişirmeniz

Lila Catering Blog

Yağ Yakan Besinler

2016-03-09

Bir çoğumuzun sorunu olan fazla kilolarla savaşmasının en basit yollarından birini siz sevgili dostlarımızla paylaşmayı istedim. Öncelikle normal ögünlerinize ekleyebileceğiniz birkaç baharat ve taze sebzeler günlük yağ yakım oranınızı bir hayli yükseltecektir.

Örnegin sabahları bir bütün

Lila Catering Blog

Kahvenin içine tereyağı koyabilirsiniz

2016-03-04

Uzmanlar kahveye tereyağı eklemenin vücut için şekerden daha iyi olduğunu duyurdu. Tereyağlı kahveyi popüler yapan kişi Tibet"de tırmanış yaparken enerji vermesi için tereyağlı kahve tüketen Dave Asprey. Tereyağlı kahveyi hem dikkatlerini artırmak hem de enerji almak için dağcılar kullanıyor.

Dave Asprey, yüksek ya